Ergonómiai ötletpályázat díjainak kiosztása a Rejtő Karon

2016/12/08

A Magyar Ergonómiai Társaság 2012 óta ír ki pályázatot kifejezetten felsőoktatásban tanuló hallgatók számára olyan termékötletek kidolgozására, amelyek az emberek mindennapi életét könnyebbé, kellemesebbé, biztonságosabbá teszik, valamint egészségük megőrzését is szolgálják.

Ergonómiai ötletpályázat díjainak kiosztása a Rejtő Karon

Évente átlagban 20-25 munka érkezik be, rendszeresen pályáznak a NYME, a MOME, a BME és az Óbudai Egyetem hallgatói.
A pályázatok elbírásában az érintett intézmények tanárai mellett ergonómiai és design szakemberek valamint a Magyar Formatervezési Tanács képviselője is részt vesz.
2016-ban az első díjat az Óbudai Egyetem BGK hallgatója, Vercz Dávid kapta Egészségügyi mobil asztal c. munkájáért

A második díjon két soproni hallgató osztozott:
Kozári Kristóf (NYME Simonyi Kar)- Evőeszköz kengyel
Ernhoffer Bálint (NYME Simonyi Kar)- Cursorooom- biciklistáska

A harmadik díjat a kar hallgatója, Kontra Lilla nyerte, Női kabát sclerosis multiplexes betegeknek c. munkájával.

A fődíjat és a könyvjutalmakat a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar tanácsának ülésén Mischlinger Gábor c. egyetemi docens (BME) és Dr. habil Kisfaludy Márta dékán adta át az Óbudai Egyetem hallgatóinak.

Gratulálunk a díjazottaknak!

Pásztor Ildikó