Környezetmérnöki Intézet és ICEEE Rendezvényei

2016/05/18

Az RKK Környezetmérnöki Intézet és ICEEE Rendezvénye a különböző Környezetvédelmi Világnapok Alkalmából

Környezetmérnöki Intézet és ICEEE Rendezvényei

A hagyományoknak megfelelően az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar és Környezetmérnöki Intézet valamint ICEEE (International Council of Environmental Engineering Education) szervezésében 2016. május 12-én különböző Környezet Világnapok alkalmából tudományos előadói napot rendezett.

A már megtartott és megtartandó világnapok:

A rendezvény célja az volt, hogy felhívjuk az emberek figyelmét környezetünk megőrzésének fontosságára.

A tudományos ülést Dr. habil. Kisfaludy Márta, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar dékánja nyitotta meg, az Egyetemi vezetés részéről Prof. Dr. Réger Mihály tudományos rektorhelyettes mondott üdvözlő szavakat.

A előadások témakörei a következők voltak: A megfelelő testi-, szellemi- és lelki egészség hatása környezetünkre. A környezetünk tisztasága nem csak az egyének számára fontos, hanem a közösségek számára is. Szükségleteink kielégítése során figyelmet kell fordítanunk a környezetünk harmóniájának egyensúlyba tartására is.

A következő előadások hangzottak el:

1. Prof. Dr. RÉDEY Ákos, JUZSAKOVA Tatjána, Prof. Dr. DIÓSSY László (Pannon Egyetem, Környezetmérnöki Intézet, Veszprém): A vörösiszap újrahasznosítási lehetőségei
  2. Dr. BOGNÁR Zsófia (Országos Epidemiológiai Központ, Járványügyi Osztály, Budapest): Amit ma tudnunk kell a Zika-vírusról
  3. Dr. SZABÓ Zoltán (Országos Környezetegészségügyi Intézet, Toxikológiai osztály, Budapest): Az egészségügyi hulladékok, szabályozásuk Természetes eredetű sugárterhelés
  4. SOMLAI János (Pannon Egyetem, Radiokémiai és Radioökológiai Intézet, Veszprém): Földkérgi radioaktív izotópok a szépség, egészség és szerelem szolgálatában
  5. Dr. VARGHA Márta (Országos Környezetegészségügyi Intézet, Vízhigiénés osztály, Budapest): Magyarország ivóvíz minőségi helyzetéről
  6. Dr. BICZÓ L. Imre (Óbudai Egyetem, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar, Környezetmérnöki Intézet, Budapest): Globális környezeti hatások - ez már a vég? avagy mit tehetnek ez ellen a környezetmérnökök?

A rendezvényt Prof. Dr. habil. Bayoumi Hamuda Hosam, az ICEEE Főtitkára és egyben rendezvény szervező bizottsága nevében köszönetet mondott az előadóknak, akik lehetővé tettek egy színvonalas előadássorozat létrejöttet. A rendezvényt egyetemi hallgatók és oktatóik követték.

Dr. Mészárosné Dr. habil. Bálint Ágnes
Környezetmérnöki Intézeti igazgató