Rejtő Karon végzett ipari termék- és formatervező sikere a WorldStar Student versenyen

2019/01/30

A WorldStar Student a WPO (Csomagolási Világszövetség) nemzetközi, diákoknak szervezett csomagolástervezési versenye, amelyen az egyes országok nemzeti megmérettetéseinek győztesei, illetve oklevelet szerzett hallgatói indulhatnak. Magyarországon ez a Hungaropack Student verseny, ahol a hazai felsőoktatásban tanuló vagy már végzett hallgatók vehetnek részt olyan pályaművel, melyet még a képzési idő alatt készítettek.

A 2018. évi Hungaropack Student díjat Boda Stefánia, az RKK Terméktervező Intézet végzős hallgatója nyerte „Karkötő e-kereskedelmi csomagolása változtatható méretű betéttel” című munkájával, aki így azt a nemzetközi versenyre is nevezhette. 2018-ban a WorldStar Student lebonyolítója a WPO megbízásából a Dél-Afrikai Csomagolási Intézet volt, ahol a szakmai zsűrinek a világ minden tájáról beérkezett több száz tervet kellett elbírálnia. Boda Stefánia pályázata a versenyen elismerő oklevelet kapott ezzel is bizonyítva, hogy csomagolástervező hallgatóink nemzetközi megmérettetésben is megállják a helyüket. Stefánia munkáját témavezetőként Dr. Németh Róbert, a Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézet docense segítette.

Gratulálunk az elismeréshez!