A Rejtő Karon idén másodszor kerültek átadásra az angol nyelvű diplomák

2019/02/12

A környezetmérnöki angol nyelvű BSc képzést, a Stipendium Hungaricum Ösztöndíjprogram keretében, tanuló 2 hallgató, Liu Bingshen és Wang Xuechu sikeres államvizsgát tett és 2019. február 12.-én, ünnepélyes keretek között vette át diplomáját a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar dékánjától.

A Rejtő Karon idén másodszor kerültek átadásra az angol nyelvű diplomák

Dr. Koltai László ünnepi beszédében köszöntötte a végzetteket és gratulált, hogy a hallgatók kitartó munkája, a kreativitásuk és elszántságuk révén kivétel nélkül jól szerepeltek tanulmányaik során és a záróvizsgán is. Hangsúlyozta, hogy a Kar tanáraink elkötelezték magukat, hogy a lehető legjobb oktatást biztosítsák hallgatóinknak, hogy felkészítsék őket jövőbeli pályafutásukra a környezetvédelmi szektorban.  Kiemelte továbbá, hogy Ázsiában, és különösen Kínában a környezetvédelem és a hozzá kapcsolódó iparágakban nagymértékű fellendülés tapasztalható, és ezzel együtt egyre nőnek az ágazatban dolgozókkal szembeni szakmai elvárások. Kitért arra is, hogy a diákok és a jövőbeli munkáltatók igényeinek kielégítése érdekében a kar oktatói folyamatosan gondolkodnak nemcsak arról, hogy mit tanítanak, hanem arról is, hogy hogyan tanítják azt. Beszéde végén sok sikert kívánt a fiatal mérnököknek jövőbeli pályafutásukhoz.

A Diplomák átadása után a végzős hallgatók mérnöki fogadalomtételére került sor, majd koccintással zárult az ünnepség.