Tendli Noémi I. helyezést szerzett az XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián

2019/04/01

A Budapesti Műszaki Egyetemen 2019.03.21-23. között megrendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki szekciójában az Ipari termék- és formatervezés témakörben Tendli Noémi, végzett hallgatónk 1. helyezést ért el a "Kamásli a slow fashion jegyében" című dolgozatával.

Tendli Noémi  I. helyezést szerzett az XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián

A Loint’s of Holland környezettudatos cipőmárkával és egy magyar gyárral, a Sarbo Cipőipari és Kereskedelmi Kft.-vel közösen készítette el az általa tervezett alap női bőrcipőt és a hozzátársított modernkori kamáslikollekciót. Témavezetője Prof. Dr. Habil Kisfaludy Márta DLA volt, külső konzulense pedig az említett gyár modellőre, Benkő Barbara.

Dolgozatában bemutatta, hogy milyen alternatívakat kínálhat a társadalmi helyzet megváltoztatására egy jó minőségű és hosszú életű termékkollekció. Basic stílusú alapcipőhöz társított kamáslikollekcióval megpróbált reagálni a gyorsan változó divathullámokra, amelyeket különböző újszerű díszítőtechnológiákkal, valamint klasszikus technológiák újragondolásával tervezett meg és készített el. Inspirációja forrását a természet és az ember kapcsolatában találta meg. Ilyen például a domborzati térképek, fák erezete és az ujjunk lenyomatának réteges felépítése.

Kísérletezései során többféle módon próbálta a rétegződést létrehozni. Az alkalmazott bőrmanipulációk között szerepelt a szabászati hulladékbőrökből felépülő anyagrétegződés és bőrintarzia. Az Óbudai Egyetem RKK Terméktervező Intézetének lézervágógépével készítette el a lézervágott kamáslit, valamint a hagyományos lyukasztási és domborítási technikákkal hozta létre az inverz kamáslipárokat.