A Robert Bosch Elektronika Kft. mesterkurzusa a Rejtő Karon

Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának csomagolástervező specializációjú terméktervező szakos hallgatói egy különleges előadáson vehettek részt a héten: a Robert Bosch Elektronika Kft. csomagolástervezési és csomagolástechnológiai témájú, szakmai előadást tartott az egyetemen.

A program során a Bosch képviselői: Györe Simon vezető csomagolástervező mérnök és Dózsa Balázs csomagolástervező mérnök bemutatták a cég legfőbb sajátosságait, a Bosch által alkalmazott csomagolási technológiákat, valamint a csomagolás tervezésének módszereit és az ezzel járó kihívásokat. Az előadók szorosan kapcsolódnak a Karhoz, hisz korábban az Egyetemen szerezték meg mérnöki diplomájukat.

A diákok számára nagyszerű lehetőséget jelentett az előadás, mivel így betekintést nyerhettek a Bosch kiemelkedő innovációiba és megismerhessék a csomagolástechnológia területén alkalmazott legújabb módszereket és eszközöket.

Az előadás során a vendégelőadók a csomagolási és logisztikai csoport munkájának részleteit mutatták be számos konkrét példán keresztül. A résztvevők megismerhették azokat a speciális eszközöket és gépeket, melyek segítségével a Bosch hatékonyan és precízen végzi el a csomagolási, raktározási és logisztikai folyamatokat. Ezenkívül a hallgatók olyan szakmai ismereteket is megszereztek, melyek segítik őket abban, hogy képesek legyenek csomagolási problémák megoldására, mint például a termékek biztosítása szállítás közben, a csomagolás által biztosított termékvédelem és -biztonság és az idő- és költséghatékonyság.

A szakmai előadáshoz kapcsolódóan az együttműködési lehetőségek bővítéséről tárgyalt Soltészné Pelles Annamária a Robert Bosch Elektronika Kft. Fizikai logisztika Osztályának osztályvezetője és a Rejtő kar vezetése képviseletében Dr. habil Koltai László és Bartha Eszter.

A megbeszélésen a felek egyetértettek abban, hogy az oktatási intézmények és az ipar szorosabb együttműködése elengedhetetlen, hatékony és megfelelő színvonalú szakemberképzéshez.

A Robert Bosch Kft. csomagolástervezés és csomagolástechnológiai előadása bizonyította, hogy csomagolóipari képzések tekintetében az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara továbbra is az egyik leginnovatívabb és kiváló oktatási intézmény az országban, amely a diákok számára olyan egyedülálló lehetőségeket biztosít, melyek elősegítik sikeres karrierjüket az iparban.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.05.18.