Az EU-FIRE Kft., Magyarország egyik vezető ingatlanfejlesztő és geotermikus energiaforrásokra specializálódott cége és az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara stratégiai együttműködési megállapodást írt alá. A partnerség célja közös projektek és pályázatok kidolgozása, szakmai gyakorlati helyek biztosítása és gyakornoki programok, illetve alkalmazott kutatási feladatok közös megvalósítása melynek során az Egyetem szakemberei és a cég munkatársai kutatásokat és módszertani fejlesztéseket végeznek, közös kutatóműhelyeket hoznak létre a környezeti ipar és műanyag-feldolgozás területén.
Az együttműködés mindkét fél számára előnyökkel jár. Az EU-FIRE Kft. hozzáfér az Óbudai Egyetem Rejtő Kara kutatási és oktatási kapacitásához, míg az egyetem lehetőséget kap arra, hogy a legújabb kutatási eredményeit a gyakorlatban is alkalmazza.
Mint azt az EU-FIRE Kft. tulajdonos ügyvezetője Kovács Péter az aláírás kapcsán kifejtette, cégük elkötelezett a fenntartható és innovatív technológiák iránt. A geotermikus energiát kiemelt fontosságú alternatív energiaforrásnak tartja és célja, hogy ezt a technológiát minél szélesebb körben alkalmazza projektjeiben és kész tapasztalataikat a mérnökképzésben is megosztani, hasznosítani. Úgy fogalmazott, hogy: „A geotermikus energia az egyik legígéretesebb alternatív energiaforrás, amellyel jelentősen csökkenthetjük a fosszilis tüzelőanyagoktól való függőségünket. Az Óbudai Egyetem Rejtő Karával való együttműködés révén hozzájárulhatunk ahhoz, hogy ez a technológia szélesebb körben elterjedjen.”
Az esemény kapcsán Dr. habil Koltai László hangsúlyozta, hogy az Óbudai Egyetem Rejtő Kara Magyarország egyik legnevesebb műszaki kara, kiemelkedő oktatási és kutatási múlttal, jelennel és jövővel, olyan tudásközpont, ami a környezeti ipar és a könnyűipar területén is jelentős tapasztalattal rendelkezik. Dr. habil Koltai László hozzátette: „A geotermikus energia hasznosítása és a korszerű termékelőállítási technológiák kiemelt kutatási területeink. Az EU-FIRE Kft.-vel való együttműködésnek köszönhetően kutatási eredményeinket a gyakorlatban is alkalmazhatjuk és hozzájárulhatunk a fenntarthatóbb jövő építéséhez.”
A felek az eseményen megállapodtak arról is, hogy az együttműködés keretében közös oktatási programokat indítanak a Karon tanuló mérnökhallgatók számára és megvizsgálják egy kihelyezett tanszék létesítésnek lehetőségét is.