„Fenntartható energiaforrás Magyarországon” – az EU-FIRE Kft. Geotermikus üzletága is bemutatkozott az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

Április 25-én az EU-FIRE Kft. Geotermia üzletágvezetője, Dr. Lengyel Tamás előadást tartott az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar környezetmérnök hallgatóiknak.

Az előadás során Dr. Lengyel Tamás bemutatta az EU-FIRE Kft.-t, a geotermikus energia alapelveit, magyarországi helyzetét, és hasznosításának lehetőségeit. Különös figyelmet fordított a geotermikus energia környezeti előnyeire és a geotermikus beruházások gazdasági megvalósíthatóságára.

A szakmai programon az érdeklődők megtudhatták, hogy a geotermikus energia egy megújuló energiaforrás, amely a Föld belsejében tárolt hőenergiát hasznosítja. Ez az energia környezetbarát, mivel nem termel üvegházhatású gázokat. A geotermikus energia felhasználható fűtésre, hűtésre, áramtermelésre és ipari célokra is.

Magyarországon jelentős geotermikus energiapotenciállal rendelkezünk. A geotermikus energia hasznosítása hozzájárulhat a hazai energiaellátás biztonságához és fenntarthatóságához, és csökkentheti a fosszilis tüzelőanyagoktól való függőségünket.

Az előadást követően a hallgatóknak lehetőségük volt kérdéseket feltenni a szakértőnek a geotermikus energiával kapcsolatban. A hallgatók élénk érdeklődést mutattak a téma iránt, és számos kérdést tettek fel a geotermikus energia műszaki, gazdasági és környezeti vonatkozásaival kapcsolatban.

Az előadás kapcsán az üzletágvezető elmondta, hogy az EU-FIRE Kft. számára fontos, hogy támogassa a jövő generációinak környezettudatos nevelését. A cég elkötelezett a geotermikus energia fenntartható hasznosítása mellett, és örömmel osztotta meg tudását az Óbudai Egyetem hallgatóival. Elmondta továbbá, hogy az EU-FIRE Kft. Magyarország vezető geotermikus szolgáltatója. A cég teljes körű geotermikus szolgáltatásokat nyújt, a kutatástól a kivitelezésig és üzemeltetésig, mivel a cég elkötelezett az energia fenntartható hasznosítása mellett, és azon dolgozik, hogy Magyarországot a geotermikus energia európai központjává tegye.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.05.02.