Innováció és fenntarthatóság – A Logipack Packaging Kft. szakmai előadása az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

Vincze Máté, a Logipack Packaging Kft. cégvezetője tartott szakmai előadást a csomagolástechnológia és hullámtermék- és dobozgyártás témakörben az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán. Az előadás célja a hallgatók bevezetése a csomagolóipar legújabb irányvonalaiba és technológiáiba, valamint a hullámtermékek és dobozok gyártási folyamatainak megismertetése volt.

Vincze Máté az előadás során kiemelte a fenntarthatóság fontosságát a csomagolóiparban, és bemutatta a Logipack Packaging Kft. innovatív megoldásait a papíralapú környezetbarát csomagolástechnológiák területén. A hallgatók megismerhették a hullámpapír alapanyagok gyártási folyamatát, a hullámtermékek típusait és felhasználási területeit, valamint a csomagolástervezés alapvető elveit.

Az előadást követően jó hangulatú beszélgetés alakult ki a hallgatók és Vincze Máté között a csomagolóipar aktuális kihívásairól és jövőbeli trendjeiről. A hallgatók nagy érdeklődést mutattak a téma iránt, és visszajelzéseik alapján értékes betekintést nyertek a csomagolástechnológia és hullámtermékgyártás világába.

A Logipack Packaging Kft. a kar kiemelt stratégiai partnere, Magyarország egyik vezető csomagolóanyag-gyártó és -forgalmazó cége. A cég széleskörű termékpalettát kínál a hullámpapír alapú csomagolóanyagok teljes skáláján, a dobozoktól és tálcáktól a rekeszekig és a palettákig. A Logipack Kft. elkötelezett a fenntarthatóság mellett, és innovatív megoldásokat kínál a környezetbarát csomagolástechnológiák területén.

Dr. habil. Koltai László, a Rejtő kar dékánja az eseményt követően úgy fogalmazott: “Nagyon örülünk, hogy Vincze Máté urat üdvözölhettük Egyetemünkön, mert kiemelt fontosságúnak tartjuk az iparral való szoros együttműködést. Meggyőződésünk, hogy a hallgatók számára a legkorszerűbb tudás megszerzésének záloga az elméleti oktatás és a gyakorlati tapasztalatszerzés ötvözése. Biztos vagyok benne, hogy az felhangzottak hasznosak voltak a hallgatók számára, segített nekik kiszélesíteni korábban megszerzett ismereteiket.”

A Logipack Kft. cégvezetője, Vincze Máté hozzátette: “Örömmel osztottam meg a tudásomat az Óbudai Egyetem hallgatóival. Fontosnak tartom, hogy a jövő generációja tisztában legyen a csomagolóipar kihívásaival és lehetőségeivel. Bízom benne, hogy az előadásom inspirálta a hallgatókat, és arra ösztönözte őket, hogy ezen za izgalmas területen építsék karrierjüket.”

Az előadás nagy sikert aratott a hallgatók körében, akik értékesnek és informatívnak találták a cégvezető által elmondottakat. A Rejtő Kar és a Logipack Kft. a jövőben is tervezi az együttműködést a duális képzés és a szakmai tudásbázis bővítése érdekében.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.04.11.