Ismét remekül szerepeltek a Rejtő Kar hallgatói az OTDK-n!

A 2023 tavaszán OTDK-n az RKK szép számmal képviseltette magát a Műszaki Tudományi Szekció, Ipari termék- és formatervezés tagozaton, hisz 5 hallgatónk nevezhetett be magas szintű dolgozatával az országos megmérettetésre.

Az Ipari termék- és formatervező mérnöki szak hallgatói egy első és egy második helyezést, valamint egy különdíjat nyertek el.

I. helyezett

Pál Rebeka Multifunkcionális bútor az otthoni edzés sportszereinek című dolgozatának konzulense Prof. Dr. Kisfaludy Márta volt.

Rebeka olyan multifunkcionális bútort tervezett, amely egyrészt az otthoni sportszerek tárolására alkalmas segédeszköz, másrészt a bemelegítéstől a nyújtásig segítséget nyújt különféle gyakorlatok végrehajtásában. Rebekát a Covid-járvány miatt karantén idején tapasztalt bezártság és mozgáshiány elleni tettvágy motiválta dolgozatának elkészítésében.

II. helyezett

Illés Eszter Meleg étel formatervezése és csomagolása c. dolgozatának konzulense Dr. habil. Németh Róbert, egyetemi docens volt.

Eszter hajléktalanok és rászorulók (pl. menekültek) számára készített olyan ételcsomagolást, amely felmelegíti, és melegen tartja a benne található élelmiszert, továbbá tartalmaz evőeszközt is, amellyel az étel elfogyasztható. Az csomagolás részekre szedhető és újrahasznosítható az ökotudatos tervezői szemlélet jegyében. Eszter dolgozatának elkészítéséhez személyes élmények és az ukrajnai háború menekültjeinek érkezése adta az inspirációt.

Különdíjak

Joelle Haddad Frah Issa Gyógyszeres doboz tervezése krónikus betegek, ill. alkalmi táplálékkiegészítőket szedők számára c. dolgozata különdíjat érdemelt, konzulense: Dr. habil. Németh Róbert, egyetemi docens volt.

Joelle a rendszeresen gyógyszert szedő, krónikus betegeknek készített tablettás dobozt, amely esztétikus és könnyen használható. A termékhez tartozik egy okostelefonok számára készített applikáció is, ami figyelmeztet a gyógyszerek bevételére. A Joelle által javasolt megoldás a jelenleg kapható termékekhez képest olcsóbb és egyszerűbben használható.

Gratulálunk hallgatóinknak az elért sikerekhez és nagyon büszkék vagyunk rájuk!

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.05.11.