Lányok Napja 2024: Kreatív és tudományos programok az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán 2024. április 24-én ismét megrendezték a Lányok Napja rendezvényt, melynek célja a nők szerepének népszerűsítése a műszaki és természettudományos területeken. Az idei esemény is nagy sikert aratott, közel 40 középiskolás tanuló lány vett részt a programokon.

A nap folyamán a lányok betekintést nyerhettek a Rejtő Kar képzéseibe és kutatási tevékenységeibe. Különböző műhelyfoglalkozásokon vettek részt, ahol kipróbálhatták magukat a kreatív feladatokban éppúgy, mint a kémiai laboratóriumi mérésekben. Emellett inspiráló előadásokat hallgathattak meg sikeres női mérnökhallgatóktól, akik megosztották a tanulmányaikkal kapcsolatos tapasztalataikat.

A Lányok Napja rendezvény célja, hogy felkeltse a lányok érdeklődését a műszaki és természettudományos területek iránt, és támogassa őket abban, hogy továbbtanuljanak és karriert építsenek ezen a területen. A szervezők örömmel számoltak be róla, hogy a lányok nagyon aktívan vettek részt a programokon, és lelkesen érdeklődtek a bemutatott témák iránt.

Büszkék vagyunk arra, hogy idén is sikeresen megrendeztük a Lányok Napja rendezvényt” – mondta Bartha Eszter a Kar Dékáni Hivatalának vezetője. “Fontosnak tartjuk, hogy támogassuk a lányokat a műszaki és természettudományos területeken, és megmutassuk nekik, hogy ebben a szektorban is sikeres karriert építhetnek.”

Dr. habil. Koltai László, a Rejtő Kar dékánja az esemény kapcsán elmondta: „A Rejtő Kar elkötelezett amellett, hogy inkluzív és befogadó tanulási környezetet teremtsen minden hallgató számára, függetlenül a nemüktől. A kar számos programot és szolgáltatást nyújt a nők számára, hogy támogassa őket a tanulmányaikban és a karrierjükben.”

A Lányok Napja rendezvény csak egy példa a Rejtő Kar elkötelezettségére a nők szerepének népszerűsítése terén a műszaki és természettudományos területeken. A kar bízik benne, hogy a rendezvény hozzájárul ahhoz, hogy a jövőben több lány válasszon ezen a területen karriert.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.04.26.