Latin-Amerikai partnerrel bővült az RKK nemzetközi hálózata

A mexikói Universidad del Caribe vezető oktatójával Prof. Dr. Laura Margarita Hernandez Terrones asszonyt fogadta a Dr. habil Koltai László a Rejtő Kar dékánja.

Az Universidad del Caribe egy kisebb, de dinamikusan fejlődő állami egyetem a mexikói Cancun városában, amelyet 2000-ben alapítottak a város és a régió felsőoktatási lehetőségeinek bővítésére.

Hernandez professzor asszony egy nagyobb, Marisol Vanegas Pérez rektor asszony vezette delegáció tagjaként érkezett hazánkba. A kari szintű megbeszélésre a két egyetem közötti rektori szintű találkozó után került sor, ahol a két egyetem legfelső vezetője stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a karok vezetőinek jelenlétében.

A kari szintű megbeszélésen az RKK dékánja kifejtette, hogy a két egyetem oktatási portfoliójának ismeretében komoly lehetőségeket lát a környezetmérnök és az ipari termék- és formatervező mérnöki területen az oktatái együttműködésre, valamint egy esetleges double degree kialakítására is a mexikói partnerrel. A kar képviseletében Bodáné Dr. Kendrovics Rita és Dr. Csanák Edit dékánhelyettes asszonyok ismertették részletesen a képzéseket. A tartalmas és sikeres megbeszélés a kari laboratóriumok megtekintését követően zárult.

A felek egyetértettek abban, hogy a két intézmény számára is közös előnyökkel jár majd az együttműködés.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.04.03.