Óbudai Egyetem delegációja sikeres látogatást tett a Kirgiz Állami Műszaki Egyetemen

Az Óbudai Egyetem remek lehetőséget kapott arra, hogy erősítse nemzetközi kapcsolatait, amikor delegációja ellátogatott Kirgizisztánba a KSTU Kirgiz Állami Műszaki Egyetem alapításának 70. évfordulójára. A magyar delegációt Prof. Dr. Molnár András rektorhelyettes és Dr. habil. Koltai László vezette, akiket Varias Kristina és Virág Tibor nemzetközi kapcsolatokért felelős munkatársak kísértek.

A Kirgiz Állami Műszaki Egyetem (KSTU) Kirgizisztán egyik legjelentősebb felsőoktatási intézménye, amely hét évtizede képez kiváló mérnököket a régió számára. Az egyetem aktívan részt vesz a nemzetközi kutatási projektekben, és számos külföldi egyetemmel működik együtt.

A látogatás részeként az Óbudai Egyetem munkatársai szakmai megbeszélést folytattak Prof. Dr. Chynybaev Mirlan Koichubekovich rektorral is, akinek átadták Prof. Dr. Kovács Levente rektor személyes jókívánságait és gratulációit is. A megbeszélésen támogató egyetértés született könnyűipari mérnök MSc double degree kialakítása tekintetében.

Az évforduló alkalmából szervezett nagyszabású ünnepséget követő gálavacsorán Prof. Dr. Molnár András rektorhelyettes a KSTU 70 éves eredményeit elismerő „Ad optimum opus” díszoklevelet adott át Prof. Dr. Chynybaev Mirlan Koichubekovich rektornak.

A protokolláris eseményeken túlmenően a magyar delegáció kiemelt figyelmet fordított az együttműködés konkrét lehetőségeinek feltárására. A tárgyalások középpontjában állt az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar és a KSTU közötti szorosabb kapcsolat kialakítása, különös tekintettel a könnyűipari mérnökképzésre és terméktervezői képzésekre is.

A látogatás során a magyar delegáció tagjai megtekintették a KSTU modern laboratóriumait és műhelyeit, ahol személyesen is meggyőződhettek az egyetem magas színvonalú oktatási és kutatási tevékenységéről. A műszaki képzés egyéb területeit érintő kérdések is terítékre kerültek az egyeztető tárgyalások során, amelyek során mindkét fél elkötelezettségét fejezte ki az együttműködés sikere iránt.

A látogatás egyik fontos eredményeként Dr. Imiila Rysbaeva, a KSTU Technológiai Intézetének vezetője és Dr. habil. Koltai László, az OE Rejtő Karának dékánja között aláírásra került egy részletes munkaterv. Ez a dokumentum rögzíti a következő két év feladatait, amelyek meghatározzák a két egyetem közötti együttműködés konkrét lépéseit. Az aláírt munkatervvel a két egyetem elkötelezte magát amellett, hogy közösen fejlesszék a könnyűipari mérnökképzést, és hogy más területeken is erősítsék együttműködésüket. Ez a megállapodás jelentős előre lepésnek számít, és új lehetőségeket nyit meg mindkét intézmény számára.

A látogatás kapcsán Prof. Dr. Molnár András rektorhelyettes úgy fogalmazott, hogy: “Nagy örömünkre szolgált, hogy az Óbudai Egyetem delegációja részt vehetett a KSTU Kirgiz Állami Műszaki Egyetem 70. évfordulójának ünnepségén. A látogatás során nemcsak a két egyetem közötti kapcsolatok erősítésére nyílt lehetőség, hanem konkrét lépéseket is tettünk az együttműködésünk elmélyítése érdekében. A könnyűipari mérnökképzés területén tervezett közös képzés egy új fejezetet nyithat az oktatásunkban, és lehetőséget teremt arra, hogy hallgatóink nemzetközi környezetben szerezzenek tapasztalatot. Bízom benne, hogy az aláírt munkatervnek köszönhetően az elkövetkező években számos sikeres projektet tudunk majd megvalósítani együttműködő partnerünkkel.”

Dr. habil. Koltai László a Rejtő Kar dékánja is kiemelte az együttműködés jelentősségét, amikor elmondta, hogy: “A KSTU-val való együttműködés számos előnnyel jár Az Óbudai Egyetem és a Rejtő Kar számára is. A kirgizisztáni egyetem kiváló szakmai háttérrel rendelkezik, és a közös munkánk során számos új ismeretet és tapasztalatot szerezhetünk. Az aláírt munkatervben rögzített feladatok megvalósításával jelentősen erősíthetjük a Rejtő Kar nemzetközi kapcsolatait, és hozzájárulhatunk ahhoz, hogy hallgatóink még versenyképesebbek legyenek a munkaerőpiacon. Különösen fontosnak tartom a könnyűipari mérnökképzés területén tervezett közös tantárgyakat, hiszen ez egy olyan unikális terület, amelyre mindkét országban van igény.”

Az Óbudai Egyetem kirgizisztáni látogatása sikeresnek bizonyult, és új fejezetet nyitott a két egyetem közötti kapcsolatok történetében. A megállapodásnak köszönhetően a jövőben számos közös projekt és program valósulhat meg, amelyek hozzájárulnak mindkét intézmény nemzetközi elismertségének növeléséhez.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.09.30.