Sikeresek voltak az Óbudai Egyetem Rejtő Karán a Könnyűipari mérnöki MSc és a Környezetmérnöki MSc szakok online felvételi elbeszélgetései. A felvételizők a jelentkezési anyaguk alapján, valamint egy online beszélgetés keretében bizonyíthatták, hogy alkalmasak a képzésekre.
A megújított rendszerű Könnyűipari mesterszakra összesen 18-an jelentkeztek, közülük 16-an jutottak be a felvételi elbeszélgetésre. A beszélgetéseken a jelentkezők a szakmai érdeklődésükről, ismereteiről, valamint a mesterképzés céljairól és lehetőségeiről beszéltek.
Az idén először induló Környezetmérnöki mesterszakra idén 13-an jelentkeztek, közülük 12-en jutottak be a felvételi elbeszélgetésre. A beszélgetéseken a jelentkezők a környezetmérnöki szakma iránti érdeklődésükről, ismereteiről, valamint az elhelyezkedés lehetőségeiről is szót ejthettek, illetve kérdéseket tehettek fel.
A felvételi elbeszélgetéseket a Rejtő Kar dékánja által megbízott oktatókból és a kari HÖK képviselőiből álló bizottságok előtt tartották. A bizottságok tagjai a jelentkezők szakmai felkészültségét, motivációját és személyiségét is értékelték a felvételi szabályzatnak megfelelően. A Könnyűipari mesterszak felvételi bizottságának elnöke Dr. Borbély Ákos egyetemi docens, szakfelelős volt, tagként Dr. Kormány Eszter intézetigazgató-helyettes és Papp Csenge HÖK képviselő segítette a munkát. A Környezetmérnöki mesterszak felvételi bizottságának elnöke Dr. Demény Krisztina intézetigazgató-helyettes volt, aki Dr. Ágoston Csaba egyetemi adjunktus és Csűrös Balázs RKK HÖK elnök segédletével látta el feladatát.
A felvételi eredményekről a jelentkezőket írásban értesítik majd, illetve elérhetőek lesznek az eredmények a felvi.hu felületen.
A felvételi eljárás kapcsán Dr. habil Koltai László a Rejtő Kar dékánja elmondta, hogy a Kar vezetése büszke arra, hogy a korábbi évekhez képest kiemelkedő a jelenlegi jelentkezők száma. Mint fogalmazott: „Érdemes volt változtatni. A piaci igényekhez igazított tananyagok és a képzési forma rugalmasabbá tétele eredményre vezetett, így a könnyűipar területén egy nagy hagyományokkal rendelkező, de megújult képzéssel indulunk, a környezetmérnöki területen pedig az idén indul az első évfolyam”.
Mind a két MSc képzés 4 féléves, nappali és levelező tagozaton is elérhető.
A Könnyűipari mérnöki MSc képzés során a hallgatók elsajátítják a könnyűipari termékek és szolgáltatások tervezésének, fejlesztésének, gyártásának, értékesítésének és marketingjének legújabb ismereteit, és egyben felkészülhetnek az anyagtudományi Ph.D. képzés megkezdésére. A tanulmányok során a képzés résztvevőinek lehetőségük van szakmai gyakorlatot teljesíteni, akár külföldön is.
A Környezetmérnöki mesterszak a környezetvédelem területén dolgozó mérnökök számára kínál további szakmai fejlődési lehetőséget. A képzés célja, hogy a hallgatók magas szintű szakmai tudással és gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező szakemberekké váljanak, akik képesek a környezeti problémák megoldására, valamint a fenntartható fejlődés elősegítésére.