Újabb mérnökgeneráció végzett Székelyudvarhelyen – Tiszteletbeli Székely címet kapott az Óbudai Egyetem dékánja
Ünnepi keretek között vehették át diplomájukat az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának végzős hallgatói Székelyudvarhelyen. A Székelyudvarhelyi Egyetemi Központban rendezett esemény kettős ünnepként vonul be az intézmény történetébe: a frissen végzett könnyűipari mérnökök útra bocsátása mellett idén egy különleges, mélyen szimbolikus elismerést is átadtak. A helyi magyarság és a műszaki oktatás több mint egy évtizedes önzetlen támogatásáért Dr. habil. Koltai Lászlót, a Rejtő Kar dékánját hivatalosan is Tiszteletbeli Székellyé avatták.
Az Óbudai Egyetem kihelyezett könnyűipari mérnök BSc képzése 2014-ben indult el Székelyudvarhelyen azzal a nem titkolt céllal, hogy helyben biztosítson magas szintű, európai hírű mérnöki tudást a székelyföldi fiatalok számára. Az elmúlt tizenkét év igazolta a kezdeményezés létjogosultságát: a mostani diplomaosztóval egy újabb értékes szakember-generáció léphet ki a munkaerőpiacra, közvetlenül támogatva a régió iparát, gazdaságát, és lehetővé téve, hogy a fiatalok a szülőföldjükön boldoguljanak.
A rendezvényen a diplomák átadása mellett került sor a Tiszteletbeli Székely cím odaítélésére, amely a székely közösség legmagasabb fokú elismerése és a nemzeti összetartozás szimbóluma. A kitüntetést Szász Jenő, a Székelyudvarhelyért Alapítvány és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke adta át a dékánnak. Beszédében kiemelte, hogy ez a cím köszönet és elismerés mindazoknak, akik határokon átívelő munkával, szívvel és szakértelemmel szolgálják a székelyföldi magyarság megmaradást és fejlődését.
Dr. habil. Koltai László beszédében hangsúlyozta, hogy az elismerés egy komoly csapatmunka eredménye:
„Meglepett az elismerés, amelyet nagy megtiszteltetésnek érzek, de a díj kapcsán meg kell említenem minden kollégámat is, akik a határon túli képzés elindításában és a több mint 10 éves fenntartásában részt vállaltak. Ez az elismerés nekik is szól!”
A rendezvény zárásaként a friss diplomások és az egyetemi vezetők közösen ünnepelték az elért sikereket. Másnap a hallgatók kíséretében a dékán és a Kar Székelyudvarhelyi képzésért felelős koordinátora Dr. Oroszlány Gabriella első útja a Madarasi Hargitára vezetett.
Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának székelyudvarhelyi missziója a jövőben is folytatódik, tovább erősítve az anyaországi és a határon túli intézmények, valamint közösségek közötti köteléket.





