Ünnepélyes tanévnyitó Székelyudvarhelyen, az Óbudai Egyetem új, határon túli könnyűipari mérnökhallgatóit köszöntötték

Székelyudvarhelyen, 2024. szeptember 20-án ünnepélyes keretek között vette kezdetét a tanév, ahol az Óbudai Egyetem Rejtő Karának 14 új könnyűipari mérnök hallgatója kezdte meg tanulmányait. Az eseményen a város és az egyetem képviselői mellett a hallgatók és családtagjaik is részt vettek.

A tanévnyitó ünnepségen Dr. Oroszlány Gabriella, az Óbudai Egyetem szenátora és a kihelyezett képzés koordinátora mondott ünnepi beszédet. Beszédében tolmácsolta Prof. Dr. Kovács Levente rektor jókívánságait és felolvasta Dr. habil. Koltai László üdvözletét is. Dr. Oroszlány Gabriella hangsúlyozta a könnyűipar jelentőségét a térség gazdasági életében, valamint az Óbudai Egyetem és a Rejtő Kar elkötelezettségét a minőségi felsőoktatás biztosítása iránt.

Nagy öröm számunkra, hogy ismét ennyi a szakma iránt érdeklődő, vagy már abban dolgozó szakember választotta az Óbudai Egyetemet és a könnyűipari mérnöki szakot. Biztos vagyok benne, hogy tanulmányaik során számos értékes tudásra és tapasztalatra tesznek szert, amelyekkel majd a jövőben a térség és a magyar közösség fejlődéséhez is hozzájárulhatnak” – fogalmazott Dr. habil Koltai László dékán a tanévnyitó kapcsán.

A Székelyudvarhelyért Alapítvány és a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ nevében Szász Jenő elnök és Dr. Ilyés Ferenc igazgató köszöntötte az új évfolyamot, kiemelve a kihelyezett képzések magas színvonalát, a székelyudvarhelyi oktatási modell eredményességét, valamint a szülőföldön maradás fontosságát.

Az ünnepség után a hallgatók és oktatók kötetlen beszélgetés keretében ismerkedhettek meg egymással.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Kára már több mint 10 éve kínál könnyűipari mérnöki képzést Székelyudvarhelyen, melynek célja, hogy a térségben élőknek lehetőséget biztosítson magyarnyelvű, műszaki felsőfokú tanulmányok folytatására. A képzés nagy népszerűségnek örvend, és az elmúlt években számos sikeres mérnököt bocsátott ki az egyetem.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.09.25.