A kínai Zhengzhou Könnyűipari Egyetem és az Óbudai Egyetem egyeztető tárgyalást folytatott.

Prof. Dr. Kovács Levente rektor vezetésével az Óbudai Egyetem a kínai Zhengzhou Unviersity of Light Industry (Zhengzhou Könnyűipari Egyetem) küldöttségével találkozott 2023. szeptember 25-én. A megbeszélésen többek között a Rejtő Kar vezetése is részt vett.

Nemzetközi hallgatói, oktatói mobilitási programok indításáról, közös képzési és kutatás-fejlesztési elképzelésekről folytatott egyeztető tárgyalásokat az Óbudai Egyetem új kínai partnerével.

A tárgyaláson a felek áttekintették a két intézmény közötti korábbi együttműködéseket, és megbeszélték a jövőbeni közös projektek lehetőségét. A felek együttműködési megállapodást kötöttek, amely keretében további oktatási és kutatási együttműködési lehetőségek nyílnak meg mind a két intézmény előtt.

Az egyeztetések kapcsán Prof. Dr. Kovács Levente az Óbudai Egyetem rektora kiemelte: „A rektori stratégiához illeszkedve kiemelt figyelmet fordítunk a nemzetközi hallgatói programok minőségére, és elkötelezettek vagyunk a képzésben részt vevő nemzetközi diplomás hallgatók arányának emelése érdekében.”

A megállapodás jelentős előrelépést jelent az Óbudai Egyetem és a Zhengzhou Könnyűipari Egyetem közötti együttműködésben. A megállapodás keretében a két intézmény kibővítheti a közös tevékenységeit, és új területeken is együttműködhet. A megállapodás hozzájárul a két intézmény közötti tudás- és technológiatranszfer erősítéséhez, valamint a hallgatók és oktatók mobilitásának növeléséhez.

A kínai delegációt Prof. Dr. Zhang Xiao elnökhelyettes vezette. A küldöttség tagjai voltak: Prof. Dr. Tan Hongling a Nemzetközi Együttműködési és Cserediák Osztály igazgatója, Prof. Dr. Yang Kun a Fizikai és Elektronikai Mérnöki Főiskola dékánja, Prof. Dr. Wu Xuehong az Energetikai és Villamosmérnöki Főiskola dékánhelyettese, Prof. Dr. Zhang Xiaojing az Anyag- és Vegyészmérnöki Főiskola dékánhelyettese, Prof. Dr. Zhang Qiuwen a Számítástechnikai és Kommunikációs Mérnöki Főiskola dékánhelyettese, és Zijian Győző koordinátor.

A látogatás során Dr. habil. Koltai László dékán elmondta: „A Rejtő Karon jelenleg is nagy számban tanulnak kínai hallgatók. A nemzetköziesítés kiemelt stratégiai célunk, és ennek megfelelően 2024-ben a Kar minden MSc képzését angol nyelven is indítani fogjuk, ahol várjuk nemzetközi partnerein hallgatóit is.”

A kínai delegáció a tárgyalást követően megtekintette az egyetem több laboratóriumát és a Robotikai Központot is. A megbeszélések online folytatódnak majd, ahol az egyes karok a hallgatói és oktatói csereprogramokat egyeztetik.

A hivatalos programot követően a küldöttség tagjainak lehetőségük volt megismerni a magyar konyha különlegességeit és a főváros nevezetességeit.  Az esti programokon a Rejtő Kar részéről Dr. Csanák Edit dékánhelyettes vett részt.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.09.26.