A Rejtő Kar is részt vett a Magyar Papírmúzeum konferenciáján

XXI. SZÁZADI CSOMAGOLÁSI TRENDEK, DESIGN, PERSPEKTÍVÁK, A CSOMAGOLÁS JÖVŐJE című konferenciát és időszaki kiállítást szerveztek Dunaújvárosban. A Magyar Papírmúzeum által rendezett szakmai rendezvényen közel nyolcvan résztvevő között, Dr. Németh Róbert, Prokai Piroska, Görgényi-Tóth Pál oktatók és Feil Liza, Koltai Piroska óraadó tanárok képviselték az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karát.

A konferenciára érkező vendégeket 10 órakor Pelbárt Jenő, a Magyar Papírmúzeum Igazgatója, a kiállítás kurátora üdvözölte, bemutatta a szakma meghívott képviselőit. Ezután átadta a szót Dr. Szende Lászlónak, a Kulturális és Innovációs Minisztérium főosztályvezetőjének, aki a kiállítást és a konferenciát megnyitotta.

A konferencia levezető elnöke Szőke András volt, aki pár rövid gondolatot osztott meg a hallgatósággal a csomagolás jövőjét illetően, majd át is adta a szót a konferencia első előadójának, Feil Liza ipari termék- és formatervező mérnök, Óbudai Egyetemi óraadónak, aki A FELFEDEZÉS MŰVÉSZETE – AVAGY HOGYAN GONDOLKODJUNK A DOBOZON KÍVÜL! címmel beszélt a csomagolás tervezésének tanításáról. Bemutatta, hogy mint oktató hogyan tanítja meg a Hallgatóinak, hogy a csomagolástervezéssel ne csak mint megoldandó feladattal, hanem, mint művészettel foglalkozzanak.

Második előadóként Nagy Miklós a CSAOSZ főtitkára A XXI. SZÁZADI TRENDEK – A CSOMAGOLÓIPAR VÁLTOZÁSAI, KÜLÖNÖS TEKINTETTEL A JOGSZABÁLYI KÖVETELMÉNYEKRE című előadásával arra próbált meg rávilágítani, hogy a csomagolás manapság már elengedhetetlen hozzátartozója életünknek, és mit lehet tenni mégis azért, hogy a környezettudatosan éljünk, de használjuk a csomaglást. Beszélt arról is, hogy mit prognosztizálnak a jövőre a csomagolás terén.

Nagy Miklóst követően Kecskés Katalin az RKK együttműködő partnerei között is kiemelt szerepet játszó GS 1 Magyarország Nonprofit Zrt. vállalati kapcsolatok igazgatója kapta meg a szót, aki A VONALKÓDOK KÖVETKEZŐ GENERÁCIÓJA A KISKERESKEDELEM SZÁMÁRA című előadásában a vonalkódok fejlődéséről, tartalmáról beszélt, illetve bemutatta a nemsokára forgalomba kerülő legújabb, az eddigi kódok (vonalkód, QR kód, adatmátrix) tulajdonságait is magában foglaló GS 1 kódot és szabványt.

A program során Seenger Viktor a Dunapack Kft műszaki kiemelt ügyfélkapcsolati vezetője Újrahasznosított papírok használata a csomagolóiparban című előadásában ismertette, hogy jó ugyan a papír újrahasznosítása, de a hullámpapírból készült csomagolások esetében nagyon kell figyelni arra, hogy minden újrahasznosításból származó papír mechanikai, szilárdsági tulajdonságainak értékei csökkennek, az azokból készült dobozok nem lesznek ugyanolyan szilárdságúak, mint a primer papírból készült hullámpapír dobozok.


A jelenlegi oldal frissítve: 2023.05.02.