Kelet-Afrika felé is nyit a Rejtő Kar

„A nemzetközi kapcsolatok bővítése és a külföldi hallgatók számának növelés stratégiai jelentőségű az RKK számára és ebben a tekintetben Kelet-Afrika kiemelt szerepet kap” hangsúlyozta Dr. habil Koltai László dékán, aki etiópiai és kenyai vendégeket fogadott a Rejtő Karon.

Az Óbudai Egyetem kiemelten kezeli a Kelet-afrikai régiót, több karon már jelenleg is tanulnak hallgatók a térség országaiból.

A fejlesztés stratégiai jellege miatt kísérte el Kersánszki Tamás, az OE Kelet-afrikai projektfejlesztésekért felelős menedzsere, és de Kiss de Nemesker le Charron Györgyi, nemzetközi oktatási tanácsadó az egyetemre érkezett etiópiai és kenyai vendégeket a Rejtő Karra is.

Dr. Fekde Tuli, az etióp Kotebe University, pedagógiai karának dékánja és rektorhelyettese és Elizabeth Wangoi, a kenyai Technology and Knowledge Centre Nairobi, office managere a megbeszélésen megismerte az RKK oktatási és kutatási tevékenységét és az angol nyelvű szakokat. Elmondásuk szerint mind a két országban lesz potenciális jelentkező a nemzetközi szinten is versenyképes környezetmérnöki és terméktervező képzésekre és kutatási projektekre.

A sikeres megbeszélést követően a vendégek megtekintették a kari laboratóriumokat és műhelyeket.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.04.07.