Üzemlátogatás a GIA Form Kft.-nél

A III. évfolyamos angol nyelvű képzésben tanuló Industrial Design Engineering, Packaging design szakirányon tanuló hallgatók a Packaging and Paper Technology III. tantárgy keretében üzemlátogatáson vehettek részt Érden a GIA Form Kft. (https://giaform.hu/) szerszámgyártó és fröccsöntő üzemében.

Az 1988-ban, családi vállalkozásként, elsősorban hazai megrendelők számára, akkor még csupán szerszámgyártással foglalkozó cég filozófiájának középpontjában a minőség és a precizitás áll. A folyamatos fejlesztések lehetővé teszik, hogy a high-tech gyártási technológiákkal egyre több olyan nagyvállalatot kiszolgáljanak, melyeknek a legmagasabb minőségű termékre van szükségük. 1994 óta nem csak hazai, hanem már a nemzetközi piacra is készít termékeket a vállalat. Számos rangos, hazai és nemzetközi formatervező versenyen nyert helyezést termékeivel (pl. Magyar formatervezési díj; redbot design award) valamint két egymást követő évben is elnyerte az év gyára kitüntető címet.

A GIA Form-nál a precíziós szerszámgyártással szoros összefüggésben műanyag fröccsöntő tevékenységet és folytatnak. Az élelmiszeripari csomagolóanyagok és orvostechnikai eszközök gyártásával és a folyamatos fejlesztésekkel igyekeznek újabb iparágakat is kiszolgálni, bővítve a termékpalettájukat. A gyár teljes területén rendezett gyártási körülmények kialakítása mellett a  fenntartható fejlődés érdekében a többször felhasználható, úgynevezett több-utas termékek gyártására is berendezkedtek.

A hallgatók meghallgathatták Nagy Richárd projektvezető cég ismertető előadását, kezükbe vehettek olyan díjnyertes termékeket, melyet a cég elismerésként kapott, valamint megtekinthették a gyár fröccsöntő-, szerszámkészítő üzemét és bepillanthattak a terméktervezés folyamatába is.

A műanyag fröccsöntés, a szerszámgyártás, és a terméktervezés szorosan összefüggő munkafolyamatok. A diákok láthatták, hogy mennyire fontos az alapvető tervezési hibák elkerülése érdekében a teljes gyártási folyamattal tisztában lenni, hogy a kívánt termék megfelelő minőségben kerülhessen gyártásra.  Mivel a GIA Form-nál sok esetben a tervezés és a gyártás is egy helyen történik, így képesek a tervezési hibákból adódó újbóli szerszámkészítés problémákat kiküszöbölni, azaz a gyártáshoz a szerszámot már az ideális állapotban tudják elkészíteni.

Nagyon szépen köszönjük a lehetőséget Gaszt Attila tulajdonos, ügyvezető úrnak, hogy lehetővé tette a hallgatóink számára az üzem megtekintését.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.04.11.