Kiváló TDK eredmények az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán 2023. november 15-én rendezték meg az 58. Tudományos Diákköri Konferenciát. A kari konferencián 2 szekcióban a Csomagolás- és terméktervezés szekcióban, valamint a Környezetvédelem szekcióban összesen 15 hallgató prezentálta kutatási eredményeit.

A konferencia megnyitóján Dr. habil. Németh Robert DLA, a Rejtő Kar TDK koordinátora köszöntötte a résztvevőket és ismertette a verseny menetét. Dr. Németh Róbert beszédében kiemelte, hogy a TDK verseny fontos szerepet játszik a hallgatók tudományos érdeklődésének felkeltésében és a tehetséggondozásban. A Kar minden évben lehetőséget biztosít a hallgatóknak arra, hogy megmutassák kutatási eredményeiket, és szakmai visszajelzést kapjanak a zsűritől.

A konferencián számos izgalmas és innovatív kutatási téma került bemutatásra. A dolgozatok a terméktervezési, könnyűipari és környezetmérnöki, valamint egyéb műszaki területeket érintették.

A zsűri értékelése alapján a következő hallgatók nyerték el a legjobb dolgozatokért járó díjakat:

A Csomagolás- és terméktervezés szekcióban Szlovicsák Zita Margit „Ünnepi öltözékek központi idegrendszeri problémával élő fiatalok részére” című dolgozata lett az első helyezett. A hallgató konzulensei voltak: Nagyné Dr. Szabó Orsolya egyetemi adjunktus és Nagyné Kijátz Edina a Pető Intézet Kollégium konduktora.

A második helyen Bacsa Tamás végzett „Számítógépház és csomagolásának tervezése” című kutatásával. Konzulense Tiefbrunner Anna Mária mestertanár volt.

A harmadik helyezett Scherman Johanna Sára „Ülőbútor parametrikus tervezése” című dolgozata lett. Konzulense Prof. Kisfaludy Márta DLA egyetemi tanár volt.

Különdíjban részesült Sődi Vivien „Sakk készlet és csomagolás tervezése” című munkája. Konzulensként Dr. habil. Németh Róbert DLA egyetemi docens segítette a munkát. valamint

Szintén különdíjban részesült Ariunzaya Zorigt „Többfunkciós, gyermekbarát GPS termék- és csomagolástervezés” című dolgozata. Konzulense Dr. habil. Németh Róbert DLA egyetemi docens volt.

A Környezetvédelem szekcióban Székely Áron „Kölcsönkapott levegő” című dolgozata érdemelte ki az első helyezést. Konzulensként Dr. Ágoston Csaba egyetemi docens segítette a hallgatót.

A Rejtő Kar évtizedek óta elkötelezett a tehetséggondozás iránt. A Kar munkatársai mindannyian azt vallják, hogy a TDK verseny fontos mérföldkő a hallgatók tudományos pályafutásában. A versenyen elért eredmények bizonyítottan hozzájárulnak a hallgatók szakmai fejlődéséhez és az önbizalmuk növeléséhez.

Ennek szellemében, szívből gratulálunk a díjazott diákoknak! Köszönetet mondunk minden résztvevő diáknak, valamint a konzulenseknek és bírálóknak a versenyen végzett áldozatos munkájukért!

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.12.04.