Közösségi összefogás és ünnepi hangulat – Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának évzáró, karácsonyi ünnepsége

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara december 15-án tartotta hagyományos évzáró, karácsonyi ünnepségét. A rendezvényen a kar vezetői és dolgozói összegezték az elmúlt év eredményeit, és áttekintették a következő év terveit.

A rendezvényen Bartha Eszter dékáni hivatalvezető köszöntötte a megjelenteket és ismertette az ünnepség programját, valamint felkérte a dékánt ünnepi beszédének megtartására. Dr. habil Koltai László, az RKK dékánja ünnepi köszöntő beszédében köszönetet mondott a Kar dolgozóinak a munkájukért és a kitartásukért. Elmondta, hogy az elmúlt évben a Kar számos sikert ért el. A felvételi eredmények a BSc és MSc képzések esetében ismét javultak, az oktatási minőség megőrződött, és a kutatási és publikációs-, valamint pályázati tevékenység is jelentős eredményeket hozott utalva a CoFarm4Cities projektre.

A dékán kiemelte, hogy a Kar a fenntarthatóság, az innováció és a digitalizáció jegyében dolgozik majd jövőre. A Kar oktatási programjaiban és kutatási tevékenységében is fontos szerepet kapnak majd a mesterséges intelligencia és a kiterjesztett valóság. Mint fogalmazott: „A kar igyekszik minél inkább a gyakorlatorientált képzést előtérbe helyezni, így a hallgatók már a tanulmányaik során megszerezhetik a szükséges tudást és készségeket ahhoz, hogy a jövő munkaerőpiacán is sikeresek legyenek.”

Dr. habil Koltai László az elmúlt év eredményei közül kiemelte az új mesterképzéseket, a Kirgiz Állami Műszaki Egyetem látogatását, és a kínai Zhengzhou Könnyűipari Egyetemmel történt kapcsolatfelvételt. A dékán büszkeséggel említette, hogy a tizedik könnyűipari szakos évfolyam kezdte meg tanulmányait Székelyudvarhelyen, és azt is, hogy remek eredményeket értek el a Rejtő Kar hallgatói a szakmai versenyeken. Felsorolta és értékelte az őszi szemeszterben megrendezett szakmai-, művészeti-, és tudományos rendezvényeket és konferenciákat. Megemlítette a bővülő ipari partnerek körét és az új stratégiai együttműködéseket a KSZGYSZ-szel és az OLKON Kft.-vel.

A következő év céljai kapcsán a dékán megemlítette a versenyhelyzet változását, új technológiák megjelenését, az informatikai fejlesztések, labor korszerűsítések fontosságát és a felvételi folyamat változását is.

Az ünnepség fontos pillanat volt a TDK konzulensek munkájának elismerése, akik az őszi szemeszterben támogatták a kari tehetséggondozási munkát. Hallgatókat támogató konzulensi tevékenysége elismeréseként ajándékot vehetett át Dr. habil. Németh Róbert DLA, egyetemi docens, kari TDK koordinátor, Dr. Borbély Ákos, egyetemi docens, Prokai Piroska, mestertanár, Tiefbrunner Anna Mária, mestertanár, Nagyné Dr. Szabó Orsolya, egyetemi adjunktus, Prof. Dr. Kisfaludy Márta DLA, egyetemi tanár, Dr. habil. Bayoumi Hamuda Hosam, egyetemi docens, Bodáné Dr. Kendrovics Rita, egyetemi docens, Dr. Szabó Lóránt, egyetemi adjunktus, Dr. Demény Krisztina, egyetemi adjunktus, Dr. Ágoston Csaba, egyetemi adjunktus és Dr. Mészárosné Dr. habil. Bálint Ágnes, egyetemi docens.

A rendezvény a hagyományoknak megfelelően idén is jó hangulatban zajlott. A kar dolgozói a közös eseményt követően, az intézetek által szervezett délutáni rendezvényeken fogyasztották el a karácsonyi ebédet.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának évzáró karácsonyi programja nem csak egy egyszerű esemény volt, hanem a kar közösségének összetartozását erősítő, az értékeket hangsúlyozó közös ünnepe is.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.12.22.