Látogatóban a világ vezető multinacionális technológiai vállalatánál

A Rejtő Kar csomagolástervező specializációjú, terméktervező szakos hallgatói 2023. december 6-án üzemlátogatáson voltak a Bosch Hatvani gyárában Prokai Piroska mestertanár és Béres Lászlóné kíséretével. A látogatáson a hallgatók megismerkedhettek a gyár működésével, a gyártási folyamatokkal, valamint a Bosch legújabb termékeivel.

A látogatást a Bosch hatvani gyárának vezető munkatársai, Györe Simon csomagolási mérnökés Dózsa Balázs rendszermérnök nyitották meg, akik bemutatták a gyárat, és elmondta, hogy a Bosch Hatvani gyárában a világ legmodernebb technológiáit alkalmazzák a termékek gyártásához. A hallgatók a prezentációkból megtudhatták, hogy Robert Bosch 1886-ban alapította meg „Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyét” Stuttgartban. Ez volt a ma világszerte tevékenykedő Robert Bosch GmbH születése. A vállalat történetét a kezdetektől az innovatív hajtóerő és a társadalmi elkötelezettség jellemezte.

Az előadást követően Balogh Fülöp Fanni HR menedzser ismertette a gyakornoki program lehetőségét a hallgatóknak. Mint fogalmazott: “Elsősorban olyan egyetemistáknak ajánljuk az együttműködést, akik a tanulmányaik alatt szeretnének dolgozni, illetve gyakorlatot szerezni. A cégnél dolgozó gyakornok mindegyikének van lehetősége szakdolgozat írására. Ennek feltétele a dolgozat titkosítása.”

A látogatás során a hallgatók megismerkedtek a gyár különböző egységeivel, így megtekintették a logisztikai részleget. Megismerték az egyes folyamatokat, mint pl: az alapanyagok beérkezését, kicsomagolását, a göngyöleg kezelését, de láthattak önjáró szállítókocsikat, és automata targoncákat is.

A látogatás során a hallgatók kérdéseket is feltehettek az üzem vezető munkatársainak. A hallgatók érdeklődtek a logisztikai folyamatok iránt, valamint arról, hogy milyen szakemberekre van szükség a Bosch Hatvani gyárában.

Visszajelzéseik alapján a hallgatók értékesnek tartották a látogatást, és úgy érezték, hogy sok hasznos információt szereztek a logisztikai és csomagolási folyamatokról, és a Bosch termékekről. A hallgatók úgy vélték, hogy a látogatás segített nekik abban, hogy jobban megértsék a terméktervezés- termékgyártás komplex folyamatát.

Az üzemlátogatásról az egyik hallgató így fogalmazott: „Örülök, hogy részese lehettem egy nem mindennapi üzemlátogatáson a Bosch cégnél. Úgy gondolom, hogy ez a betekintés tanulmányainktól függetlenül is érdekes és hasznos volt. Elképesztő volt személyesen látni egy ekkora vállalat kisebb- nagyobb folyamatait. Ennek köszönhetően könnyebben sajátíthatjuk el az egyetemi előadásokon hallott tananyagot.”

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.12.14.