Rejtő Kar szakkollégiuma is bemutatkozott az Óbudai Egyetem Szakkollégiumi Napján

A Rejtő Kar Integrált Tudományok Szakkollégiuma is részt vett az Óbudai Egyetem Szakkollégiumi Nap rendezvényén, amely 2023. december 12-én került megrendezésre az Óbudai Egyetem Bécsi úti krampuszán. A rendezvényen az ITSZ tagjai ismertették a kar profilját, bemutatták a szakkollégium tevékenységét, valamint a kollégium által szervezett programokat, és szakmai előadást is tartottak. A Rejtős hallgatók előadásának a címe: „Élhető környezet építőkockái” volt.

A minden hallgató számára nyitott programon a résztvevők megismerhették egymás elképzeléseit, projektjeit, beleláthattak a szakkollégiumok működésébe, megtudhatták, miért érdemes csatlakozni a szakkollégiumokhoz, melyek hallgatói kezdeményezésre épültek.

Az eseményről Dr. Demény Krisztina az ITSZ szakkollégium igazgatója elmondta, hogy örömmel vettek részt a rendezvényen. Elmesélte továbbá, hogy a Rejtő Kar Integrált Tudományok Szakkollégiumának standján a kollégium tagjai a kar szakjait népszerűsítették, valamint bemutatták a szakkollégium által szervezett programokat. A standon a kollégium tagjai a látogatókkal is beszélgettek, és válaszoltak a kérdéseikre.

Az esemény kapcsán Dr. habil Koltai László a szakkollégium alapítója, a Rejtő Kar dékánja is nyilatkozott, aki elmondta, hogy a szakkollégiumok a magyar felsőoktatás sajátos intézményei, amelyek a tehetséges hallgatók támogatására és tehetségük kibontakoztatására hivatottak. A szakkollégiumok tevékenysége számos módon hozzájárul a tehetséggondozáshoz, ezért az ITSZ a Rejtő Kar számára is komoly értéket képvisel.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.12.14.