Magyar-Kazah felsőoktatási találkozó a Rejtő Karon: Együttműködés vízügyi képzésekben

Kazah Nemzeti Vízügyi Egyetem rektora, Dr. Kamshat Tussupova nemrégiben látogatást tett az Óbudai Egyetemen, ahol a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar vezetőivel folytatott tárgyalásokat. A megbeszélésen számos, az intézmények közötti együttműködés lehetőségét felvető téma került megvitatásra.

A kazah felsőoktatási intézmény vezetője délelőtt együttműködési megállapodást írt alá Prof. Dr. Kovács Levente rektorral. Ezt követően került sor az operatív megbeszélésre a Rejtő Karon, Dr. habil Koltai László dékán, Bodáné Dr. Kendrovics Rita dékánheléyettes és Dr. Pogátsnik Monika Közép-Ázsiai kapcsolatokért felelős egyetemi koordinátor közreműködésével.

A megbeszélésen a felek egyetértettek abban, hogy a vízügyi képzések területén szorosabb együttműködésre van szükség a két intézmény között. A közös cél az, hogy a kazah és magyar hallgatók a legmodernebb tudásanyaggal és készségekkel rendelkezzenek a vízügyi kihívások kezeléséhez. Ennek érdekében a felek megvizsgálják a közös BSc képzések, valamint a közös doktori programok bevezetésének lehetőségét.

A tárgyalások során szóba került az anyagtudományi és technológiai kutatások területén való együttműködés is. A két egyetem kutatóinak és PhD hallgatóinak közös munkája hozzájárulhat a vízügyi rendszerek fejlesztéséhez szükséges innovatív megoldások kidolgozásához.

A vezetők hangsúlyozták a képzési rendszerek struktúrájának összehangolásának fontosságát is. A cél az, hogy a két intézmény a legjobb gyakorlatokat átvegye egymástól, és így tovább fejlessze a képzési kínálatát.

Dr. Kamshat Tussupova rektor elmondta, hogy a Kazah Nemzeti Vízügyi Egyetem nagyra értékeli az Óbudai Egyetemmel való együttműködés lehetőségét és azon dolgoznak, hogy magasszintű képzést és rangos kutatói bázist hozzanak létre.

A rejtő Kar dékánja, Dr. habil Koltai László szintén nagy jelentőséget tulajdonít a nemzetközi együttműködésnek.  Mint fogalmazott: „Az együttműködésünk erősíti az egyetem és a Rejtő Kar nemzetközi hírnevét, és lehetőséget nyújt hallgatóinknak és oktatóinknak arra, hogy a jövő szempontjából hasznos kutatásokban vegyenek részt”.

Bodáné Dr. Kendrovics Rita dékánhelyettes, a Környezetmérnöki és Természettudományi Intézet intézetigazgatója kiemelte: „Az éghajlatváltozás és a vízhiány egyre nagyobb kihívást jelent világszerte. Az együttműködésünk hozzájárulhat ahhoz, hogy közösen keressünk megoldásokat ezekre a problémákra”.A tárgyalások eredményeként a két egyetem vezetői megállapodtak abban, hogy a közeljövőben közös munkacsoportot hoznak létre az együttműködés részleteinek kidolgozására.


A jelenlegi oldal frissítve: 2024.11.21.