Monotípiás nyomatok a környezetbarát tervezés jegyében – Újabb portugál vendégoktató tartott szakmai programot a Rejtő Karon

A Rejtő Kar Erasmus nemzetközi oktatási programja keretében érkezett Fernando Miguel Marques vendégoktató a portugáliai ISEC Lisboa Egyetemről az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karára.

A szakmai hét kezdetén a két felsőoktatási intézmény szorosabb nemzetközi együttműködési lehetőségeiről és a hallgatói csereprogramok bővítési lehetőségeiről egyeztetett a vendéggel Dr. habil Koltai László dékán és Prokai Piroska a Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézet mestertanára.

A Lisszabonban 1991-óta működő ISEC Lisboa – Oktatási és Tudományos Felsőoktatási Intézet egy magán, non-profit felsőoktatási és kutatóintézet, amelynek küldetése: tudományos, műszaki, kulturális, pedagógiai, szakmai és humán képzés biztosítása a felsőoktatásban portugáliai és nemzetközi szinten is.

Marques professzor workshopjának címe: Engraving workshop in Tetrapak

Gyakorlati műhelyfeladatok során a résztvevők társított csomagolóanyagok újrahasznosítási feladatait oldják meg környezetbarát tervezés szempontjából. Ennek részeként a hallgatók egy monotípiás nyomtatási munkát készítenek, amelyben minden nyomat egyedi, bár ugyanabból a mátrixból készült.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.04.19.