Ne maradj le! Még lehet jelentkezni a Pannónia Programra március 10ig!

A Pannónia ösztöndíjprogram keretében felhívást teszünk közzé a 2024. őszi félévében megvalósítandó hallgatói hosszú távú mobilitások támogatására. A pályázati felhívás letölthető itt: Pályázati felhívás

Az aktuális felhívás a 2024. őszi félévben megvalósítandó, alábbi mobilitásokat támogatja:

• hosszú távú mobilitás (min. 2 hónaptól 3 vagy 5 hónapig):
    • partneregyetemeink egyikén részképzés teljesítése (tanulmányok),
    • külföldi egyetemen, cégnél, szakmai szervezetnél vagy nonprofit szervezetnél szakmai gyakorlat teljesítése, vagy
    • kutatási tevékenység teljesítése.

A program országonként eltérő összegű ösztöndíjat biztosít a támogatott hallgatók számára. Az ösztöndíj összege a Pályázati felhívásban olvasható.

Esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás Pannónia ösztöndíjas hallgatók számára

A felsőoktatási mobilitási programok prioritása az inklúzió és a sokszínűség biztosítása. Ennek megfelelően kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a kevesebb lehetőséggel rendelkező résztvevők nagyobb eséllyel vehessenek részt a nemzetközi tapasztalatszerzést támogató programokban. Az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás célja, hogy a Pannónia ösztöndíjon felül további anyagi támogatás juttatásával lehetőséget biztosítsunk az egészségügyi, oktatási, kulturális, társadalmi, gazdasági vagy földrajzi akadályokkal küzdő hallgatóknak, hogy vállalni tudják a mobilitást.

Az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás összege és a jogosultsági kategóriák az Esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás felhívás-ban olvashatók.

Pályázat benyújtásának határideje:

• Részképzés: 2024. március 10. vasárnap, 23:59
  • Szakmai gyakorlat: folyamatosan, legkésőbb a szakmai gyakorlat kezdő napja előtt 2 hónappal be kell nyújtani a pályázatot.
  • Hosszú, kutatási célú mobilitás: folyamatosan, legkésőbb a mobilitás kezdő napja előtt 2 hónappal be kell nyújtani a pályázatot.

Pályázati felkészítő

A Nemzetközi Oktatási Iroda online felkészítőt és pályázatíró workshopokat tart az alábbi időpontokban a  https://bit.ly/oepannonia24ösz Teams csatornán:

Központi tájékoztató:

• 2024. február 16. 9:00 óra (felvételre kerül)

Kari tájékoztatók:

• 2024. február 19, hétfő, 15:00 óra – AMK, KVK, YBL
  • 2024. február 23. péntek, 9:00 óra – BGK, NIK
  • 2024. február 28. szerda, 15:00 óra – KGK, KVK

Pályázatíró workshop:

• 2024. március 1. péntek, 9:00 óra (felvételre kerül)

Pályázati konzultáció:

• 2024. március 6. szerda, 15:00 óra

Pályázati időszak, ami alatt a https://papers.erasmus.uni-obuda.hu pályázati oldal elérhető:

• 2024. március 1. – március 10. 23:59

Pályázat benyújtásának határideje: 2024. március 10. 23:59

ezt követően a pályázati rendszer lezár, a megkezdett, de még nem benyújtott pályázatok elvesznek.

A pályázatok elkészítésével kapcsolatos szakmai kérdésekben a Nemzetközi Oktatási Iroda munkatársai és a kari koordinátorok is rendelkezésre állnak.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.03.06.