A Novi Sad-i Egyetem delegációja az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

A Novi Sad-i Egyetem Műszaki Tudományi Karának delegációja, Prof. Dr. Živko Pavlović, vezetésével, 2024. február utolsó napjaiban látogatást tett az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari Karán. A delegáció tagja volt Saša Petrović adjunktus és Predrag Ubović egyetemi hallgató.

A látogatás a CEEPUS (Central European University Programme) program keretében jött létre, melynek célja a felsőoktatási intézmények közötti együttműködés erősítése Közép-Európában.

A Novi Sad-i Egyetem Szerbia egyik legrangosabb felsőoktatási intézménye. Az egyetem 19 karból áll, és több mint 40 000 hallgatója van. Az egyetem oktatási és kutatási tevékenysége a tudomány és a művészet valamennyi területére kiterjed.

A két egyetem között több évtizedes jó kapcsolat áll fen, amelyet a mostani látogatás is megerősített.

A delegációt Dr. habil. Koltai László, a Rejtő Kar dékánja fogadta, aki bemutatta a kar megújult oktatási és kutatási tevékenységét, és tájékoztatást adott a Pannónia Ösztöndíjprogram rövid és hosszú távú mobilitási lehetőségeiről.

A dékáni köszöntőt követően Dr. habil. Németh Róbert, kari CEEPUS koordinátor részvételivel egyeztettek a felek a CEEPUS programról és az Óbudai Egyetem nemzetközi kapcsolatairól.

A délután folyamán a delegáció betekintést nyerhetett a kar laboratóriumaiba és műhelyeibe, ahol a hallgatók kutatási projektjeit mutatták be. A vendégek emellett találkoztak a kar oktatóival és hallgatóival is.

A Novi Sad-i Egyetem delegációja nagyra értékelte az Óbudai Egyetem Rejtő Karán tett látogatást, és reményét fejezte ki a jövőbeli szorosabb együttműködésre.

A CEEPUS program egy 1989-ben alapított, az Európai Bizottság által támogatott program, amelynek célja a felsőoktatási intézmények közötti együttműködés erősítése Közép-Európában. A program keretében a részt vevő egyetemek hallgatói és oktatói ösztöndíjjal tanulmányozhatnak, kutathatnak, illetve taníthatnak más partnerintézményeknél.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.03.05.