Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának hallgatói üzemlátogatáson a Coatsnál

Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának határon túli,  könnyűipari mérnök hallgatói izgalmas üzemlátogatáson vettek részt a székelyudvarhelyi Coats vállalatnál. A székelyföldi cég a textilipar egyik vezető szereplője cérna és fonalfestés területén. A Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ által szervezett szakmai program során a hallgatók betekintést nyerhettek a gyártási folyamatokba, a legmodernebb technológiákba és a fenntarthatóságra összpontosító megoldásokba.

Az esemény kapcsán a Rejtő Kar dékánja Dr. habil. Koltai László kiemelte az ipar és az egyetem közötti szoros együttműködés fontosságát. Hangsúlyozta, hogy az ilyen üzemlátogatások kiváló lehetőséget nyújtanak a hallgatóknak arra, hogy elméleti tudásukat a gyakorlatban is kamatoztassák, és megismerjék a legújabb ipari trendeket.

A látogatást Dr. Oroszlány Gabriella, a kihelyezett mérnökképzés koordinátora nyitotta meg, megköszönve a fogadó ipari partner több éves szakmai támogatását.

A helyszínen Coats vállalat menedzsere, Török Melinda üdvözölte a hallgatókat, és bemutatta a céget. Elmondta, hogy a Coats egy német alapítású brit multinacionális vállalat, amely több mint 200 éves múlttal rendelkezik, és a textilipar valamennyi területén piacvezető szerepet tölt be. A cég elkötelezett a fenntarthatóság mellett, és folyamatosan kutatja és fejleszti a környezetbarát textilipari megoldásokat.

A Coats székelyudvarhelyi színezőüzemekben a legmeghatározóbb termelési tevékenység, hogy a különböző alapanyagú cérnákat a a piaci igényeknek megfelelően, a kívánt színre festik. A cég a hagyományos festési technikák mellett modern digitális nyomtatási technológiákat is alkalmaz.

A hallgatók a tartalmas interaktív tájékoztatót követően betekintést nyerhettek a gyártási folyamatokba az üzemcsarnokokban és laboratóriumokban.. Megismerték a fonalgyártás, a szövés és a színezés technológiáit, valamint a minőségellenőrzési eljárásokat. A látogatás során a hallgatók számos modern technológiával találkozhattak.

A program zárásaként a hallgatóknak lehetőségük volt kérdéseket feltenni a Coats szakembereinek. A látogatás nagy sikert aratott a hallgatók körében, akik értékes tapasztalatokat szereztek a textilipar és a cérnagyártás működéséről.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.02.27.