Pedagógusnapi ünnepség az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán 2024. június 10-én délelőtt 11 órakor tartották a hagyományos pedagógusnapi ünnepséget. A rendezvényen részt vett a Kar vezetése, az oktatók, nyugdíjas kollégák és a meghívott vendégek, valamint Papp Csenge a Hallgatói Önkormányzat elnöke is.

Az ünnepség kezdetekor Bartha Eszter hivatalvezető üdvözlő szavai után Prof. Dr. Molnár András általános rektorhelyettes köszöntő beszédét hallgathatták meg a jelenlévők, aki az egyetem rektorának üdvözletét és jókívánságait tolmácsolta. Beszédében kiemelte az oktatók és az oktatást segítő munkatársak munkájának fontosságát és elismerően szólt a Rejtő Kar eredményeiről.

Ezt követően a Rejtő Kar dékánja szólt a megjelentekhez. Dr. habil Koltai László köszöntőjében méltatta  az oktatók, tanárok és oktatást segítő munkatársak mindennapi kitartó munkáját. Elismeréssel szólt a teljes közösségről a hagyományokról és az elődökről, kiemelve a Rejtő Kar tudásátadásban, a hallgatók nevelésében és a jövő generációk formálásában betöltött kiemelkedő szerepét. Hangsúlyozta, hogy a Rejtő Karon dolgozók elkötelezettek a magas színvonalú oktatás iránt, és folyamatosan törekszenek a hallgatók számára a legmegfelelőbb, legkorszerűbb ismereteket elérhetővé tenni.

A dékán beszédében összefoglalta az elmúlt félév eredményeit, innovációk és fejlesztések, személyi és oktatásszervezési változások szempontjából is.

Az ünnepségen elismeréseket is átadtak a kiemelkedő munkát végző munkatársaknak. A díjak átadásában Pásztor Ildikó segédkezett.

Dr. habil Koltai László Dékáni Dicséret oklevelet adott át azon kollégáknak, akik a Kar érdekében színvonalas, eredményes munkát fejtettek ki, vagy ezzel egyenértékű rendkívüli teljesítményt nyújtottak. Idén Dékáni Dicséretben részesült Bodáné Dr. Kendrovics Rita, dékánhelyettes, a KTI intézetigazgatója, Békéssyné Jakab Cecília a Dékáni Hivatal munkatársa, Dr. Ágoston Csaba a TKI adjunktusa, Dr. habil Németh Róbert a TTI docense és Csillagné Kiss Mariann az MKI mestertanára.

A Rejtő Karon sikeresen lezajlott 59. Tudományos Diákköri Konferencián több oktató is konzulensként segítette a hallgatókat a színvonalas munkák létrehozásában, ők is elismerésben részesültek.

A Csomagolástervezés szekcióban az első helyezett Dr. habil. Németh Róbert hallgatója, Eke Márton lett.

A Környezetvédelem szekcióban első helyen Dr. Mészárosné Dr. habil. Bálint Ágnes hallgatója, Szeberényi Péter végzett.

A második és harmadik helyen Bús Beáta és Mikus Mátyás végzett, mindkettőjük konzulense Dr. Demény Krisztina volt.

A Tervezés szekcióban Prof. Dr. Kisfaludy Márta hallgatója, Olasz Enikő érdemelte ki az első helyezést, második helyezett Dr. Papp-Vid Dóra DLA hallgatója Rajnai Laura lett. A harmadik helyen Prof. Dr. Kisfaludy Márta hallgatója Kopcsó-Berentés Boglárka végzett.

További konzulensek is elismerésben részesültek, akik hallgatója nem ért el helyezést, de munkájukat a Kar vezetése értékelte. így elismerésben részesült: Bodáné Dr. Kendrovics Rita, Dr. Szabó Lóránt és Dr. Ágoston Csaba.

A TDK elismerések után a törzsgárda tagságok átadása következett. 30 éves törzsgárda oklevelet vehetett át a kar dékánjától Soósné Berecz Márta a KTI mestertanára és Dr. Szabó Lóránt a KTI adjunktusa, illetve 35 éves törzsgárda oklevelet vehetett át Dr. Kormány Eszter a MKI intézetigazgató helyettese és Pásztor Ildikó a DH munkatársa.

Az elismerések sorában könyvjutalomban részesült Dr. Csanák Edit DLA dékánhelyettes, a TTI intézetigazgatója is a félévben a Karért végzett eredményes munkájáért.

Az ünnepség egy jó hangulatú közös ebéddel zárult a Buda Gourmet étteremben.

A résztvevők pozitív visszajelzései alapján elmondható, hogy az idei pedagógusnapi ünnepség is méltó keretet adott a „Rejtős” kollégák munkájának elismerésére, és megerősítette a Kar közösségének összetartozását.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.06.12.