Sikeres kreatív-készségfejlesztő program Székelyudvarhelyen

A Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar 2014-ben kezdte meg a könnyűipari mérnökképzést Székelyudvarhelyen, ahol idén tervezik indítani a tizedik elsős évfolyamot. A képzés sokat fejlődött az egy évtizedes története során.

„2021-ben a közel nyolc évnyi oktatási tapasztalat kiértékelése után egy új, stratégiai szempontból is fontos döntést hoztunk, így az alapozó szakmai tárgyak gyakorlata esetén az élményalapú tanulást helyeztük a fókuszba” – emelte ki a program megnyitója kapcsán Dr. habil Koltai László dékán a Kőkereszt téri épületben, Székelyudvarhelyen.

Ezt a célt támogatta az a készségfejlesztő program is, amin az első éves hallgatóknak anyagtudományi és konstrukciós feladatokat kellett megoldaniuk. Dr. Oroszlány Gabriella egyetemi adjunktus, a program vezetője elmondta, hogy a feladatok között szerepelt, hogy a résztvevőknek különféle papírokból hajtogatással és tüzessel rögzített alapmodulokból kellett szerkezetet, pl.: tornyot építeniük. Ezt követően különböző mértékű statikus terheléssel, összehasonlító módon vizsgálták azok teherviselő képességét.

A résztvevők az egynapos projekt keretében számos jó és kevésbé sikeres modellt hoztak létre. Hallgatói visszajelzések alapján a frontális oktatáshoz képest élvezetesebb, inspirálóbb és hatékonyabb módszert sikerült kialakítani.

A program lebonyolításában Görgényi-Tóth Pál tanár úr is részt vett, aki szintén pozitívan értékelte az egy napos workshopot.


A jelenlegi oldal frissítve: 2023.03.27.