Sikeres volt a Kárpátmedencei Nyári Egyetem a Rejtő Karon

Idén már 7. alkalommal került megrendezésre a Kárpátmedencei Nyári Egyetem a Rejtő Karon, amin a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ (SZÉK) kihelyezett tagozatán magyar nyelvű, nyomda- és csomagolástechnológus specializációjú Könnyűipari mérnök képzésben tanuló 9 hallgató vett részt.

A hallgatókat 2023. július 9-én vasárnap késő délután Prokai Piroska, mestertanár fogadta és egy rövid séta keretében bemutatta a Doberdó úti épület környéki látnivalókat, így megtekintették a Kiscelli erdőt és az Anfiteátrumot is.

Az egy hetes nyári egyetemen, ami 2023. július 10-14-ig tartott a diákok megismerkedhettek a fehérmívesség területén belül a kézi papírmerítéssel és papír márványozásával, melyeket a hét folyamán felhasználva elkészítették saját cérnafűzött, keménytáblás egyedi könyveiket. Az Egyetem Doberdó úti épületének laboratóriumaiban Csillagné Kiss Mariann, mestertanár vezetésével festékvizsgálatokat készítettek, míg Görgényi-Tóth Pál koordinálásával papírvizsgálatokkal is megismerkedtek.

A gyakorlati órákon túl elméleti képzésre is sor került Dr. Borbély Ákos egyetemi docens színtan és színméréssel, míg Tiefbrunner Anna mestertanár a műanyag csomagolóanyagokkal kapcsolatos ismereteiket tágította a hallgatóknak, szemléltetőeszközökkel egybekötött prezentációjuk során.

Hétfőn késő délután Dr. habil. Koltai László, dékán és Dr. Oroszlány Gabriella, a székelyudvarhelyi képzés koordinátora egy Vár sétára invitálta a hallgatókat. Kedden délután pedig egy szentendrei kirándulás keretében tölthettek együtt időt a hallgatók az oktatókkal és ismerhették meg e kisváros szépségeit és meglátogatták a Tömegközlekedési Múzeumot.

A szerdai napot az üzemlátogatások töltötték ki. Külön köszönetet szeretnénk mondani a Pauker Nyomdaipari Kft. és a Stanctechnik Digitál Kft. megtekintése során az idegenvezetésért Balassa István úrnak, valamint a Madi Kft.-ben történő színes tárlatvezetését Madanecz Gabriellának, hogy lehetővé tették a csoport számára, hogy láthassák a különböző nyomdaipari technológiákat.

A diákok szerda délután Tiefbrunner Anna szervezésében a Reményi Csomagolástechnika Kft. budapesti üzemébe látogattak el.

Csütörtök kora este a Doberdó úti épület mögötti domboldalon egy közösen elkészített és elfogyasztott lecsós kerti party során örömmel foglalták össze a diákok az egyetemen töltött héttel kapcsolatos élményeiket.

Bízunk benne, hogy a jó hagyomány folytatódik és jövőre újra lesz lehetőségünk az újabb könnyűipari mérnökjelölt hallgatókat vendégül látni, egy nyári egyetem keretében a Rejtő Karon.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.07.25.