Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgatók diplomaosztó ünnepsége az Óbudai Egyetem Rejtő Karán

Az Óbudai Egyetem Rejtő Karán a közelmúltban került sor a Stipendium Hungaricum ösztöndíjas környezetmérnök hallgatók diplomaosztó ünnepségére a Dékáni Hivatalban.

Az ünnepségen részt vettek a büszke végzősök, családtagjaik, oktatóik többek között Bodáné Dr. Kendrovics Rita dékánhelyettes, Prof. Dr. Bayoumi Hamuda Hosam és Dr. habil. Bálint Ágnes. A dékáni iroda méltó hátteret biztosított a jeles alkalomhoz.

Az ünnepség Bartha Eszter hivatalvezető üdvözlő beszédével kezdődött, aki felkérte a kar dékánját ünnepi beszéde megtartására. Dr. habil. Koltai László dékán gratulált a végzősöknek kitartásukhoz és elkötelezettségükhöz a tanulmányaik során. A dékán kiemelte választott szakterületük jelentőségét, és méltatta a környezettudomány és a természetvédelem iránti elkötelezettségüket.

A dékán beszédét követően Prof. Dr. Bayoumi Hamuda Hosam mondott bátorító szavakat az újonnan végzett diplomásoknak. Hangsúlyozta környezetvédőként betöltött szerepük fontosságát a fenntartható jövő építésében és a bolygó megőrzésében az eljövendő generációk számára.

Az oklevelek átvétele után a diplomaosztó ünnepség lehetőséget adott a végzősöknek arra, hogy kifejezzék hálájukat professzoraiknak, mentoraiknak és szeretteiknek, akik támogatták őket egyetemi útjuk során.

A hallgatók esküje után a dékán záróbeszéde hangzott el, aki emlékeztette a végzősöket, hogy a Rejtő Karon végzett tanulmányaik csak a kezdetét jelentik egy egész életen át tartó tanulási folyamatnak. Arra ösztönözte a frissen végzett mérnököket, hogy továbbra is törekedjenek a kiválóságra, legyenek innovatívak, és mindig a bolygó felelős gondnokaiként járjanak el.

Amikor a végzősök elhagyták a Dékáni Hivatalt, tele voltak sikerélménnyel és elszántsággal, hogy tegyenek a környezettudományért, és hozzájáruljanak egy fenntarthatóbb világhoz hazájukban. Ez egy új fejezet kezdetét jelenti ezeknek a fiatal szakembereknek az életében, akik készek lelkesen és felelősségérzettel szembenézni az előttünk álló környezetvédelmi kihívásokkal.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.07.19.