Sikeresen lezajlott a Rejtő Kar éves tudományos és művészeti konferenciája az Óbudai Egyetemen

A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán is számos programot rendeznek november 3. és 23. között. A programsorozat megnyitójaként 2023. november 8-án a Kar tudományos és művészeti konferenciája került megrendezésre.

A “Rejtő Konferencia 2023” a Kar tudományos és művészeti konferenciája, amelyre a természet- és műszaki tudományok, a könnyűipar, a környezetmérnöki tudományok és az alkalmazott művészetek területéről érkeztek előadók.

A konferenciát Dr. habil. Koltai László dékán nyitotta meg, aki köszöntőjében kiemelte a rendezvény jelentőségét. Elmondta, hogy a konferencia célja, hogy a tudomány és a művészet összekapcsolásával elősegítse a tudás és a kreativitás fejlesztését, az ismeretek átadását és új szakterületek kialakítását.

A konferencia plenáris előadói között volt Szőke András a PNYME Papíripari Szakosztályának korábbi vezetője, aki a „Körforgásos gazdaság a 100 éve indult Neményi Testvérek Papírgyár RT Csepel tükrében” című előadásával a 100 éve alapított gyár történetét ismertette.

Plenáris előadást hallgathattak a jelenlévők Bajnóczki Olivértől az OLKON Consulting Kft. ügyvezető igazgatójától „Szabványosítás és innováció az autonóm járművek fejlesztésében” címen.

A plenáris előadásokat Prof. Dr. Pekker Sándor kutatóprofesszor tudományos előadása zárta a fullerén polimerek felfedezéséről.

A konferencián a résztvevők a délutáni szekciókban számos érdekes előadást hallhattak, és lehetőséget kaptak a tapasztalatcserére. A rendezvény nagy sikert aratott, és hozzájárult a Kar tudományos és művészeti életének gazdagításához.

Dr. habil Koltai László az esemény kapcsán úgy fogalmazott: „A Kar számára kiemelt jelentőségű minden hasonló rendezvény. A konferenciák lehetőséget biztosítanak a kutatóknak arra, hogy megismerjék és megvitassák egymás tudományos eredményeit. De legalább ilyen fontos az is, hogy a kutatók és szakemberek találkozzanak egymással és szakmai kapcsolatokat építsenek ki. Ez elősegítheti a közös kutatások és projektek elindítását.”

A résztvevők is pozitívan értékelték a konferencia szervezését és lebonyolítását. Többen kiemelték, hogy a konferencia jó lehetőség volt arra, hogy megismerjék egymás legújabb kutatási eredményeit, és tapasztalatot cseréljenek egymással.

A konferencia helyszíne, a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Doberdó úti oktatási épülete volt.

A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán 2023. november 10-én az International Joint Conference on Environmental and Light Industry Technologies nemzetközi konferencia, november 16 és 17 között az International Annual Conference 14th ICEEE-2023 on “Global Environmental Development & Sustainability: Research, Engineering & Management” című tudományos esemény kerül megrendezésre.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.11.13.