Tanévindító összdolgozói értekezlet az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán

Idén szeptember 6-án, szerdán, tartották meg a tanévindító összdolgozói értekezletét Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán.

Az értekezleten Bartha Eszter hivatalvezető köszöntötte a résztvevőket és megkérte a Kar dékánját beszéde megtartására.

Dr. habil. Koltai László dékán köszöntőjében üdvözölte a jelenlévőket, és megköszönte a kar munkatársainak az elmúlt tanévben végzett eredményes munkáját.

A dékán kiemelte, hogy a Rejtő Kar az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül, és a jövőben is fontos célkitűzés a magas színvonalú oktatás és kutatás biztosítása, az elvárt indikátorok teljesítése. A dékán megfogalmazta Kar legfontosabb feladatait és célkitűzéseit a 2023/2024-es tanévre. Mint fogalmazott: „Továbbra is fontos a minőségi oktatás biztosítása a kredit előrehaladási mutató növelése, a lemorzsolódás csökkentése és a hallgatók sikeres elhelyezkedésének elősegítése. Mindezeken túl elengedhetetlen a tudományos kutatás fejlesztése és az eredmények publikálása, valamint a hazai és nemzetközi ipari és kutatási együttműködések bővítése”.

Az oktatási feladatokról Bodáné Dr. Kendrovics Rita oktatási dékánhelyettes tartott eligazítást. A dékánhelyettes tájékoztatta a jelenlévőket az eljárások és szabályzatok változásairól. Kiemelte, hogy a karon az új „F” tentervek bevezetésével is törekednek a gyakorlatorientált oktatásra, és a hallgatók számára számos lehetőséget biztosítanak arra, hogy már az egyetemi évek alatt bekapcsolódjanak a tudomány és az ipar világába.

A kutatási tevékenységről Dr. Csanák Edit DLA kutatási dékánhelyettes tájékoztatta a jelenlévőket. Elmondta, hogy a karon és az egyetemen számos jelentős kutatási és tudománymetriai projekt indult, és ismertette az ezzel kapcsolatos feladatokat. A dékánhelyettes kiemelte, hogy a kar kiemelten fontosnak tartja a nemzetközi együttműködést.

A feladatokkal kapcsolatos kérdések megválaszolása után, az értekezletet Bartha Eszter dékáni hivatalvezető zárta, aki köszönetet mondott a jelenlévőknek a részvételért, és jó munkát kívánt a következő tanévre.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.09.07.