Töretlen sikerrel indul az RKK és a SZÉK közös beiskolázási kampánya 2023-ban is Székelyudvarhelyen

A Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ vezetőinek és munkatársainak delegációját fogadta a Rejtő Kar vezetése. A sikeres megbeszélésen a 2023-as határon túli beiskolázási kampány előkészítéséről és a jelenleg futó évfolyamok oktatási kérdéseiről egyeztetek a felek.

„A székelyudvarhelyi kihelyezett képzés stratégiai fontosságú a Rejtő kar számára, amely képzés a maga nemében egyedülálló” hangsúlyozta köszöntőjében Dr. habil. Koltai László dékán és kifejezete köszönetét és elismerését Dr. Ilyés Ferenc igazgató úrnak a közel 10 éves sikeres együttműködés kapcsán.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara 2014 óta folytat nagy sikerű székhelyen kívüli képzést Székelyudvarhelyen, könnyűipari mérnök alapszakon (BSc), levelező tagozaton.

A képzésre beiratkozott Hallgatók a III. szemesztert követően választhatnak specializációt: Divattermék technológia, Nyomda- és csomagolóipar, valamint Minőségbiztosítás szakmaterületekhez kapcsolódóan.

A képzés alapvetően hibrid jellegű, a tantárgyak előadásainak és gyakorlatainak egy része személyes jelenléttel zajlik Székelyudvarhelyen, de e mellet online konzultációs alkalmak is vannak az egyetemi TEAMS rendszeren keresztül.

„A Hallgatók számára komplex, online tananyagokat biztosítunk az egyetem e-learning rendszerében, a MOODELE rendszerben, amellyel kapcsolatban nagyon jók a korábbi tapasztalataink” hangsúlyozta a megbeszélésen Dr. Oroszlány Gabriella a határon túli képzés kari koordinátora. Megemlítette, hogy a sikerek nem lettek volna elérhetőek, ha nem működne a kiválóan az együttműködés György Melinda székelyudvarhelyi tanulmányi referenssel és a SZÉK munkatársaival.

2022-es évben a Székelyudvarhelyi Hallgatók létszáma 54 és 59 fő között mozgott. 2022 szeptemberében indította az egyetem a 9. I. évfolyamot Székelyudvarhelyen, amelyre 14 fő iratkozott be.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.03.07.