A fenntarthatóság oktatásáról egyeztetett a Rejtő Kar vezetésével Dr. Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán rendezett, a tudomány és az oktatás felelősségét fókuszba állító nemzetközi, tudományos konferencia plenáris előadójaként, Dr. Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó a konferenciát megelőzően szakmai egyeztetésen vett rész a Kar vezetésével és a szakma képviselőivel.

A részvevők a fenntarthatóság és környezetpedagógia fontosságáról és azok felsőoktatásban elfoglalt helyéről egyeztettek a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia kapcsán.  

Dr. Szili Katalin a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács feladatairól és céljáról is tájékoztatta a jelenlévőket. A szervezet által tíz évvel ezelőtt megalkotott keretstratégia céljaként a fenntarthatóság felé való átmenet folyamatának támogatását és a döntés-előkészítő folyamatban való alkalmazását említette. Miniszterelnöki főtanácsadó asszony úgy fogalmazott: „Kiemelt feladatunk a fenntartható fejlődés, a jövő nemzedékek lehetőségeinek védelme és a nemzeti erőforrásainkkal való felelős gazdálkodás!”

Dr. habil. Koltai László a Rejtő Kar dékánja elmondta: „Az Óbudai Egyetemnek kiemelt stratégiai küldetése olyan jól felkészült szakemberek képzése, akik elkötelezettek környezeti értékeink védelmében és a fenntartható erőforrás gazdálkodás megvalósításában.  Ezek mellett elengedhetetlen környezetszemléletű innováció erősítése is.”

Prof. Dr. habil Németh Mária egyetemi magántanár, Selye János Egyetem, a MTA Veszprémi Akadémiai Bizottság Neveléstudományi Szakbizottsága tagja elmondta, a Projektkonferencia is ezt a célt szolgálja. Idén kiemelt céljuk felhívni a figyelmet a tudomány és oktatás felelősségére.

Bodáné Dr. Kendrovics Rita dékánhelyettes a Környezetmérnöki és Természettudományi Intézet vezetője a természeti erőforrásokkal kapcsolatban a biodiverzitás megőrzését, az oktatásban pedig a megújuló és nem megújuló erőforrások, továbbá az embert érő környezeti terhelések növekvő fontosságát emelte ki.

Dr. Csanák Edit dékánhelyettes, a Terméktervező Intézet vezetője a társadalmi erőforrások esetén a kulturális szolgáltatások fejlesztésével kapcsolatos feladatokat hangsúlyozta.

A felek megállapodtak abban, hogy a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia oktatást érintő feladataival kapcsolatban országos szintű egyeztetést kezdeményeznek a hazai Egyetemek és Főiskolák bevonásával.


A jelenlegi oldal frissítve: 2023.06.13.