A vágástechnológia kérdései – Dr. Pál Magdolna szakmai előadása az Óbudai Egyetemen

A CEEPUS program keretében Dr. Pál Magdolna, az Újvidéki Egyetem Műszaki Tudományok Karának  tanára tartott szakmai előadást az Óbudai Egyetem Rejtő Karán, vágástechnológiák és kötészeti technológiák témakörében. Dr. Németh Róbert kari ceepus koordinátor és Prokai Piroska mestertanár közreműködésével megvalósult programon a hallgatók betekintést nyerhettek a legújabb kutatásokba és fejlesztésekbe a területen, valamint megismerhették az Újvidéki Egyetem oktatási programjait is.

Az előadó a vágástechnológia elméleti és alkalmazott mechanikai alapjait járta körül, melyek nélkülözhetetlenek mind a hagyományos kötészeti alkalmazásokban, mind a csomagolásgyártás terén. Különös figyelmet fordított a vágási folyamatok optimalizálására, a hatékonyság növelésére és a minőség javítására irányuló törekvésekre.

A szakmai előadást élénk érdeklődés kísérte, és az azt követő vitában számos kérdés merült fel a témával kapcsolatban. Visszajelzések alapján a program jó alkalmat nyújtott a hallgatók számára, hogy naprakész információkhoz jussanak a vágástechnológia legújabb fejleményeiről, és nemzetközi szakértővel cserélhessenek eszmét.

Dr. Németh Róbert az esemény kapcsán elmondta, hogy a CEEPUS program keretében megvalósuló ilyen jellegű események hozzájárulnak a nemzetközi együttműködés erősítéséhez és a felsőoktatás színvonalának emeléséhez a közép-európai régióban.

A program sikeréről nyilatkozott Prokai Piroska is, akitől megtudhattuk, hogy a szakmai előadás is hozzájárult a nyomdaipari technológiák tantárgyhoz.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának dékánja is fogadta az Újvidéki Egyetem Műszaki Tudományok Karának oktatóját, akivel a két egyetem közötti nemzetközi együttműködés lehetőségeiről és erősítéséről tárgyaltak. A megbeszéléseken mindkét fél nagy hangsúlyt fektetett a hallgatói mobilitás, a kutatási együttműködés és a közös oktatási programok fejlesztésére.

Dr. habil Koltai László dékán elmondta, hogy az Óbudai Egyetem nyitott az Újvidéki Egyetemmel való szorosabb együttműködésre a Pannónia Program keretében is, és bízik benne, hogy a jövőben számos sikeres projektet valósíthatnak meg közösen. Kiemelte, hogy mindkét egyetem számára fontos a műszaki tudományok területén elért kiválóság fenntartása és erősítése, és a nemzetközi együttműködés kulcsfontosságú szerepet játszhat ebben.

A megbeszéléseken a két egyetem képviselői tárgyaltak a hallgatói mobilitási programok bővítéséről, a közös kutatási projektek indításáról, valamint a közös oktatási programok kidolgozásáról. Ezenkívül megvitatták a jövőbeni együttműködés további lehetőségeit is, mint például a közös konferenciák és műhelyek szervezése, valamint a szakértői csereprogramok lebonyolítása.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Kara és az Újvidéki Egyetem Műszaki Tudományok Karának együttműködése mindkét intézmény számára előnyös lehet. A hallgatók számára új tanulmányi és kutatási lehetőségeket nyit meg, a kutatók számára pedig új

együttműködési partnereket biztosít. Ezenkívül a két egyetem közötti szorosabb kapcsolat hozzájárulhat a műszaki tudományok területén elért kiválóság fenntartásához és erősítéséhez.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.05.10.